Ručná lymfodrenáž celého tela

Ručná lymfodrenáž celého tela

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Pomocou tejto masáže sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky /toxíny/, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje sa imunitný systém. Zrýchľuje sa metabolizmus a zlepšuje sa činnosť lymfatického systému. Je veľmi vhodná pri liečbe lymfedému, ako terapia pri opuchoch, v rehabilitácii, pre športovcov, po ťažkých výkonoch, ale tiež pre bežného klienta ako prevencia. Pravidelná aplikácia spojená s cvičením pôsobí aj na úbytok tukových buniek a využíva sa na zmiernenie prejavov celulitídy, aj na cielené estetické formovanie postavy. Používa sa na lymfo drenáž jednotlivých častí tela alebo celého tela. Lymfodrenáž je jediným fyziologickým spôsobom ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť ich regeneráciu. Cielená regenerácia ohrozenej partie starnúcej kože je problémom pre dermatológov ale aj pre kozmetiku. Moderná kozmetika je nemysliteľná bez znalosti lymfatického systému, na ktorom visí bremeno transportu tkanivového moku, pretože na tento transport žilný systém svojou funkciou nestačí. Prietok lymfy sa zrýchľuje s telesnou aktivitou. Telo sa týmto spôsobom očistí od odpadových produktov látkovej výmeny, čo je predpoklad dobrého zdravia. Lymfodrenáž je podporou pre odtok lymfy z tkaniva bez posilovania prítoku krvi. Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny, zlepšuje prekrvovanie a tým zásobuje tkanivá výživnými látkami a kyslíkom čo pôsobí blahodárne na celý organizmus.

Pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy, ktorým by klasická masáž uškodila. Po lymfodrenáži sa lepšie hoja operačné rany, dochádza k odľahčeniu preťažených dolných končatín. Dochádza k lepšiemu obehu lymfatických tekutín v tele a tým k odvádzaniu nečistôt z krvi, ktoré môžu byť príčinou mnohých závažných ochorení. Zmierňuje bolestivé napätie v končatinách, obnovuje a posilňuje celý lymfatický systém. Prináša uvoľnenie a vítanú uľavu.

rucna lymfodrenaz celeho telaIde o jemnú techniku, časovo náročnú, ktorá má za úlohu podporiť a posilniť dosiaľ zachovanú resorpčnú a transportnú funkciu lymfatického systému. Zlepšuje resorpciu lymfy, podporuje motoriku stimuláciou automatických kontrakcií /tento efekt pretrváva aj po skončení ošetrenia/. Posúva lymfu a uvoľňuje začínajúce fybrózne zmeny v prípade chronických opuchov.

Pri lymfodrenáži sa vždy ako prvé musia vyprázdniť lymfatické uzliny, kde sa lymfa počas masáže zhromažďuje. Nasledujú jemné pohyby rúk ktoré presne v predpísanom smere vytláčajú lymfu k uzlinám. Tlak prstov pri masáži nesmie prevýšiť 40 mmhg a nemá vyvolávať bolesť.

Indikácie a diagnózy

Primárny lymfedém, sekundárny lymfedém, chronické edémy žilového pôvodu pri kŕčových žilách a pri chronickej žilovej nedostatočnosti, postrombotický syndróm, flebolymfedémy, ulcus cruris venosum, lypolymfedém, lipedém, edémy pri artritídach, edémy pri sklerosis multiplex, edémy končatín po mozgovej príhode, postraumatické edémy, a edémy po odstránení sadry, pooperačné edémy po operácii varixov, profylaxia trombóz pred aj po operácii, profylaxia trombóz u paraplegikov.

Indikácie v športe a v zdravom civilnom živote

rucna lymfodrenaz celeho tela

Použitie pred a po zápase, výkone a v rekonvalescencii , pocit ťažkých nôh u dlho stojacich a po dlhých pochodoch, opuchy iných telesných lokalít, únava a bolesti hlavy, kozmetické lymfomasáže, doplnok pri formovaní niektorých telesných partií.

Kontraindikácie

Neliečené malígne ochorenia, akútne bakteriálne alebo vírusové ochorenia, užívanie antibiotík, opuchy spôsobené ochorením obličiek a pečene, pri srdcovom zlyhaní, akútne žilové ochorenia, neošetrené kožné ochorenia, nejasné brušné obtiaže, vysoký krvný tlak, neliečené ochorenie štítnej žľazy.

Relatívne kontraindikácie

Tehotenstvo, menštruácia, spastická zápcha.

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chrbta

Reflexná masáž chodidla

Mäkké – Myofasciálne techniky