Mäkké – Myofasciálne techniky

Mäkké – Myofasciálne techniky

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Mäkké techniky a myofasciálnu manipuláciu zaraďujeme medzi špeciálne liečebné masáže. Tieto techniky uvoľňujú a odstraňujú napätie v tkanivách. Sú veľmi účinné, hlavne s posunom fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva. Techniky sú zamerané na uvoľňovanie krčnej chrbtice, zablokovaného chrbta v hrudnej aj bedrovej oblasti.
Fascie sú spojivové tkanivá v tele, ktoré spájajú jednotlivé časti medzi sebou. Je to väzivová blana, ktorá obklopuje každý sval aj každé svalové vlákno. Fascia sa zahusťuje a tvrdne keď sa nachádza v chronickom napätí. Má v sebe zabudovaný mechanizmus, ktorý si pamätá celý život čo sa s ňou deje. Ak na fascie vplývame negatívnym spôsobom – nadmerné zaťažovanie, prudké náhle pohyby, časté prechladnutia, stres, nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, nedostatok minerálov a celkovo nesprávna životospráva toto všetko vedie k následnému preťaženiu až zablokovaniu / seknutie v krížoch /. A práve mäkké techniky dokážu veľmi účinne odstraňovať takéto stavy – uvoľňujú spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády. Vždy po uvoľnení dôjde k okamžitej úľave.

Myofascial 596x300

Možné indikácie:
  • Problémy s krčnou, hrudnou aj lumbálnou chrbticou,
  • Bolesti v krížoch
  • Časté zápaly sedacieho nervu, lumboischiatický syndróm
  • Šumenie v ušiach
  • Časté migrény, bolesti hlavy
  • Bolesti šije, ramien, lakťov, zápästí

Technika sa vykonáva v sede aj po ležiačky na sucho bez oleja. Už počas terapie a po nej dochádza ku kompletnému uvoľneniu chrbta rôznymi manipulačnými / lakťom, kolenom / a myofasciálnymi technikami na podporu a urýchlenie regenerácie chrbtice. Veľmi dôležitá je aj spolupráca a konzultácia klient – terapeut, aby vhodnými radami a následnými krokmi dochádzalo k výraznej eliminácii negatívnych faktorov, čo má za následok urýchlenie rekonvalescencie a udržanie znovuzískaného zdravia. Myofasciálne techniky pôsobia nie len liečivo, ale aj preventívne. Pri správnom používaní dokážeme upraviť funkčný stav chrbtice, zlepšiť jej pohyblivosť, pružnosť okolitého tkaniva a predchádzať bolestiam.

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chrbta

Reflexná masáž chodidla

Chiropraxia