Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidla

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Chodidlo je zrkadlom nášho organizmu. Nachádza sa na ňom asi sedemdesiat tisíc nervových zakončení. Stláčanie špecifických bodov pri cielenej reflexnej masáži stimuluje vnútorné orgány, aktivizuje lymfatický systém, odstraňuje problémy z celého pohybového aparátu – svaly, šľachy, kĺby, kosti, panva, chrbtica, odstraňuje toxické látky z tela, odbúrava napätie, navracia prirodzený stav ľudského tela.

Stimulovaním špecifických zón sa dostavuje pocit absolútneho uvoľnenia a úžas ného osvieženia. Má vynikajúci blahodárny vplyv na celý organizmus. Vhodné je jej využitie pri akútnych bolestiach hlavy, migrénach, nevoľnosti, bolestiach žalúdka, žlčníka, obličiek, pankreasu…., na stimuláciu či utlmenie hormonálneho systému. Pri pocitoch únavy a malátnosti sa dostavuje okamžitý povzbudzujúci pocit. Bolesť pri tlaku na niektorý bod neznamená zlú techniku masáže, ale problém orgánu, ktorý mu zodpovedá. Preto sa reflexológia využíva aj ako diagnostická metóda. Odborne vyškolený terapeut dokáže podľa citlivosti jednotlivých bodov diagnostikovať celý organizmus a odhaliť zdravotné problémy. Po úspešnom diagnostikovaní a zhodnotení zdravotného stavu dokáže správne upraviť intenzitu tlaku tak, aby podľa potreby pôsobil stimulačne, alebo naopak upokojujúco. Na to aby sa účinok prejavil naplno, mali by sme odbornú masáž absolvovať aspoň raz do mesiaca, ideálne zájsť si do salónu raz do týždňa.

Reflexnú masáž si môžete dopriať aj doma. Po základnej inštruktáži vyškoleným terapeutom, si dokážete veľmi účinne pomáhať aj sami. Riaďte sa pri tom vlastnými pocitmi, nepreháňajte to, ale nebuďte ani príliš jemný.

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chrbta

Mäkké – Myofasciálne techniky

Chiropraxia