Reflexná masáž chrbta

Reflexná masáž chrbta

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Reflexná masáž chrbta patrí do liečebných metód. Vykonáva sa na tele pacienta bez použitia oleja, s cieľom odstrániť chorobné zmeny, prejavy ochorení na koži a v ostatných tkanivách. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme.
Pri masáži dráždime receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože a podkožia, svalov a orgánov, čím dochádza k ich lepšiemu prekrveniu. Masáž má veľmi pozitívny účinok na funkčné poruchy prekrvenia, napríklad pri migrenóznych bolestiach, ale i pri ďalších poruchách vnútorných orgánov.

Vykonáva sa v ľahu na bruchu, alebo v sede. Dôležité pri masáži je dodržiavať presný postup, tlak a smer masáže. Všetky hmaty sa robia pomaly s dodržiavaním predpísaných postupov a techník, ktoré sa môžu podľa potreby niekoľko krát opakovať.
Skúsený terapeut dokáže počas diagnostických hmatov odhaliť ochorenia vnútorných orgánov, problémy pohybového aparátu, ich vzájomné prepojenia a vzájomné ovplyvňovania. V rámci použitých techník sa terapeut snaží chorobný stav zlepšiť a po skončení masáže informuje o zistených zmenách a príznakoch možných ochorení, aby bolo možné určiť ďalší postup liečby.

Ochorenia, pri ktorých nachádzame reflexné zmeny a dokážeme ich následne upravovať:
Ochorenia srdca, dýchacieho ústrojenstva, žalúdka, tenkého čreva, hrubého čreva, pečene, žlčových ciest, žlčníka, vylučovacích orgánov, gynekologické ochorenia, neurologické ochorenia, reumatoidná artritída, cervikálna migréna…

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chodidla

Mäkké – Myofasciálne techniky

Chiropraxia