Klasická masáž

Klasická masáž

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Klasická masáž je jedna z najviac používaných masáží. Samotná masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia, svalov, celého organizmu. Napomáha zlepšiť celkový tok krvi aj lymfy. Pomáha uvoľňovať stuhnuté aj bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom odplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou, môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami, v krížovej oblasti atď. Výrazne redukuje napätie, regeneruje svaly, posilňuje imunitu. Uvoľňuje napäté svalstvo, čím spolupôsobí aj proti bolestiam hlavy, pomáha udržiavať celkové zdravie a odbúravať emocionálny stres. Klasická masáž pomáha pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhodobom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iných zranení. Po masáži sa človek celkovo cíti lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale ja na psychiku. Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli. Je tiež dokázané, že pravidelným používaním dokáže zlepšiť stav pacienta s osteoartrózou kolien. Takisto bolo preukázané, že má priaznivý vplyv na zlepšenie stavu u ľudí so zlým krvným obehom. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava emocionálne napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú uvoľnenosť. Jej cieľom je dodať celej osobe harmóniu tela a mysle, priaznivo vplýva na zmeny vyvolané prekonanými chorobami, alebo fyzickou či psychickou námahou. Výsledkom preto nie je len uvoľnenie a oddych ale tiež posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu.

Čo by sme mali pred masážou vedieť

klasicka masaz senica

Kontraindikácie

Rozumieme tým stavy, kedy nie je vhodné masáž vykonávať pretože je vysoko pravdepodobné, že príde k zhoršeniu stavu.

  • miestne – sú to určité časti tela ktorým sa pri masáži musíme vyhnúť / píšťala, podkolenná jamka, triesla, pohlavné orgány, pupok z vnútra, oblasť obličiek, prsné bradavky, lakťová jamka, podpažná jamka, krk z predu, očné bulvy/.
  • stavy – sú to stavy, situácie, ochorenia pri ktorých je masáž vylúčená / kŕčové žily a varixy, rakovina, AIDS, alkoholizmus, narkománia, zápalové a vírusové ochorenia plus horúčkovité stavy, aktívna dna, aktívne zápaly kĺbov, herpes a pásový opar, otvorené rany, čerstvé úrazy, popáleniny, alergické reakcie, neidentifikovateľné znamienka/.
  • diskutabilné – stavy pri ktorých môžeme pomôcť, ale je to individuálne, je potrebné to spoločne s klientom prípadne aj s lekárom prediskutovať / vysoký a nízky krvný tlak, tehotenstvo, menštruácia, ochorenie štítnej žľazy, osteoporóza/.
Indikácie

Rozumieme tým stavy, kedy je vyložene vhodné absolvovať masáž na zlepšenie stavu. Bolesti chrbta, skolióza, bolesti hlavy a migrény, psychické problémy, skleróza multiplex, po mozgovej príhode, po infarkte, pred a medzi športovým výkonom, v rekonvalescencii, v rehabilitácii, pri ochoreniach pohybového aparátu, pri chronických reumatických ochoreniach, pri hemiplégii a paraplégii, po niektorých úrazoch a operáciách.

 

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chrbta

Reflexná masáž chodidla

Mäkké – Myofasciálne techniky