Anticelulitídna masáž

Anticelulitídna masáž

Detailné informácie o poskytovanej službe s názornými ukážkami.

Anticelulitídna masáž sa používa pri celulitíde, obezite, nadváhe a pri estetickom formovaní postavy. Tento druh masáže je zameraný na dolné končatiny, stehná, lýtka, sedacie svaly a bruško z prvkami jemných a mäkkých techník. Používajú sa princípy a zásady drenáže lymfatického systému.

Postup:
  1. Konzultácia a poučenie s klientom s klientkou v prípade nutnosti aj s lekárom
  2. Ručná lymfodrenážna masáž dolných končatín s úvodným vyprázdnením lymfatických uzlín /vyprázdnenie uzlín je veľmi dôležité kvôli celkovému účinku masáže/
  3. Rýchla, intenzívna, silná, tvrdá, športová masáž. Pri masáži použijeme olej s prímesou látky, ktorá prehreje tkanivá /škorica, klinčeky, chilli/ musíme urobiť antialergický test, každému vyhovuje iná látka. Alebo použijeme ružovú hrejivú emulziu.
  4. Po masáži urobíme peeling /môžeme použiť pomletú kávu krúživými pohybmi po naolejovanej koži/
  5. Zábal kde môžeme použiť opäť hrejivý olej alebo emulziu. Zabaliť do potravinárskej fólie, do jednej deky, do druhej deky. Zábal trvá 15-20 minút. Kontrolujeme aby neprišlo k silnému prehriatiu alebo popáleninám.
  6. Po zábale osprchujeme
  7. Po terapii použijeme anticelulitídne pančuchy. Po odchode minimálne na 8 hodín v pohybe, nie v spánku .

Výsledok sa môže dostaviť až po absolvovaní desiatich terapií jeden až dvakrát týždenne. Pri terapii je možné použiť aj špeciálne anticelulitídové zábaly a celé sady – na objednávku ktoré nie sú v cene terapie.

Všetky použité zložky a techniky napomáhajú spaľovať tuky, pôsobia antioxidačne, anticelulitídne. Po viacnásobnom opakovaní to prispieva k spevneniu pokožky a dochádza k viditeľnému zlepšeniu problémových partií.

anticelulitidna masazCelulitída

Laický názov pomarančová koža sa vyskytuje takmer u 90% ženskej populácie. Charakterizuje ju nerovnosť kože, hrbolčeky tvorené nadbytočnou zásobou tuku a rôznorodého množstva odpadových látok. Zapríčiňuje ju aj nedostatočnosť spojivového tkaniva /mezenchýmu/. Vzniká morfologická a funkčná porucha elastických a kolagénových vlákien, čo vedie k oslabeniu steny drobných cievok a k strate pružnosti a kvality kože. Do podkožia sa ukladá zvýšené množstvo tuku a podkožný priestor sa preplňuje tukovými bunkami , ktoré sa zväčšujú a menia svoj tvar. Dochádza k stlačeniu drobných cievok v dôsledku čoho sa obmedzuje prúdenie krvi. Cievy sa premieňajú na väzivové pruhy, ktoré sa sťahujú a vytvárajú miesta vtiahnutej kože, ktoré pripomínajú pomarančovú kožu. Porucha cirkulácie krvi a predovšetkým lymfy v podkoží významne zasahuje do mechanizmu vytvorenia celulitídy. Obmedzená funkcia lymfy spôsobuje ukladanie splodín látkového metabolizmu do podkožia, v dôsledku čoho dochádza k nasávaniu tekutiny a hromadeniu vody. Pričom dôležitú úlohu zohráva pohlavný hormón estrogén.

Čo podporuje vznik celulitídy:

Vrodená predispozícia, nesprávna životospráva, nedostatočný pohyb, nevhodný stravovací režim /zápcha/, zhoršený krvný obeh, obezita, hormonálna antikoncepcia a substitučná hormonálna liečba v období prechodu, tesná bielizeň ktorá zabraňuje správnemu prúdeniu krvi, fajčenie sťahuje a poškodzuje cievnu stenu, strava bohatá na nasýtené tuky, sedavé zamestnanie, stres, tabak, alkohol , kofeín, pochutiny – majonéza, dressing.

Rozdiel medzi celulitídou a obezitou:

Celulitída – postihuje len určité partie tela, je povrchová, nachádza sa pod kožou, spôsobuje dystrofiu a degeneráciu postihnutého tkaniva, postihuje aj štíhle osoby, má progresívny a rozvíjajúci sa proces, nedá sa ovplyvniť redukčnou diétou, postihuje prevažne ženy.

Obezita – postihuje celé telo, postihnutá môže byť ktorákoľvek oblasť kože, je spôsobná hyperláziou a hypertrofiou tukových buniek, veľkosť nadváhy závisí od množstva a kvality stravy, dá sa ovplyvniť redukčnou diétou a zvýšeným telesným pohybom, postihuje mužov aj ženy.

celulitidaStupne celulitídy:
  • Pinch test /test štipnutia, stisnutia/ – robí sa tak, že sa medzi palcom a dvoma prstami štipne koža, ak sa objavia priehlbinky tvz. pomarančová koža, jedná sa o celulitídu.
  • Kompresívny test – je obdobou predchádzajúceho testu. Robí sa tlakom dlaní smerom k sebe v postihnutej oblasti. Ak sa vytvorí pomarančová koža jedná sa o celulitídu
  • Prvý stupeň – ľahká celulitída – viditeľná len, ak je koža stisnutá medzi prstami v postihnutej oblasti
  • Druhý stupeň – je viditeľný bez štipnutia, keď stojíte pred zrkadlom pri napnutí svalov, pri sedení na tvrdej podložke, je badateľný v ostrom bočnom svetle, v ležiacej polohe pomarančová koža mizne.
  • Tretí stupeň – stredná celulitída – nerovnosti pomarančovej kože sú viditeľné vždy bez ohľadu na osvetlenie, alebo státie, sú viditeľné aj v ležiacej polohe.
  • Štvrtý stupeň – výrazné zmeny – hrubé nerovnosti pomarančovej kože sú trvalé. Objavujú sa po 40 – tom roku života.

Najvhodnejším riešením problému celulitídy je predchádzať jej vzniku. O svoje telo je potrebné sa preventívne starať od 20-teho roku života. Pri vyvinutej celulitíde je nevyhnutný komplexný prístup k riešeniu tohto problému , inak je úspešnosť málo pravdepodobná.

Komplexný program:
  1. Výživa
  2. Pohyb
  3. Kozmetické lokálne prípravky
  4. Automasáž
  5. Profesionálna ručná a prístrojová masáž
  6. Lieky,
  7. Potravinové doplnky
  8. Liposukcia
  9. Elektrolýza
  10. Psychohygiena

 

Zdieľať na sociálnych sieťach

Ďalšie služby

Reflexná masáž chrbta

Reflexná masáž chodidla

Mäkké – Myofasciálne techniky